Světový pohár 2017 přivítáme v Karlových Varech

Světový pohár 2017 přivítáme v Karlových Varech

Světový pohár 2017 přivítáme v Karlových...

Jonathan Brownlee ovládl Evropský pohár premium

Jonathan Brownlee ovládl Evropský pohár premium

Jonathan Brownlee ovládl Evropský pohár Premium mužů  Rytmus...

Vítězný finiš pro Julii Jelistratovou

Vítězný finiš pro Julii Jelistratovou

Vítězný finiš pro Julii Jelistratovou V neděli 28.srpna v 10 hodin Karlovy...

City Night Run

City Night Run

  Propozice Status: CITY NIGHT RUN Karlovy Vary 2016 - otevřený nesoutěžní...

Geis OPEN Race & TEAM Race 2016

Geis OPEN Race & TEAM Race 2016

Geis OPEN Race - Český pohár & TEAM Race 2016 Propozice Status: CITY...

 • Světový pohár 2017 přivítáme v Karlových Varech

  Světový pohár 2017 přivítáme v Karlových Varech

 • Jonathan Brownlee ovládl Evropský pohár premium

  Jonathan Brownlee ovládl Evropský pohár premium

 • Vítězný finiš pro Julii Jelistratovou

  Vítězný finiš pro Julii Jelistratovou

 • City Night Run

  City Night Run

 • Geis OPEN Race & TEAM Race 2016

  Geis OPEN Race & TEAM Race 2016

CTT volunteers thanx web

 

ctt thx partners 2K16

Brownlee run

Světový pohár 2017 přivítáme v Karlových Varech!

Historicky první Světový pohár v olympijském triatlonu přidělila pro rok 2017 ITU (Mezinárodní triatlonová unie) pořadatelům v Karlových Varech. Česká republika a největší lázeňské město v zemi bude ve dnech 2. – 3. září 2017 hostit světovou špičku. Závod podobné úrovně, který se uskuteční na našem území vůbec poprvé, je oceněním pro český triatlon a známkou kvality pro organizační tým kolem Vladimíra Malého, ředitele závodu CIS CITY TRIATHLON Karlovy Vary.

Z dopisu Markuse Gergelyho, sportovního ředitele ITU, cituje právě Malý:

„Milý Vladimíre,
Jménem ITU bych rád vyjádřil naše poděkování za kandidaturu na ITU World Cup v roce 2017. Výkonný výbor ITU potvrdil navrhovaný kalendář na svém nedávném zasedání v Rio de Janeiro a mohli jsme tam potvrdit datum, formáty a další technické detaily všech akcí.

Tímto bych rád potvrdil následující akci:

2017 Karlovy Vary ITU Triathlon World Cup

2/3 září 2017

Karlovy Vary, Česká republika

Olympijský triatlon

Těšíme se na spolupráci s Vámi a Vaším týmem na této skvělé akci v roce 2017.“

Jaké byly první myšlenky ředitele závodu po přečtení tohoto emailu?
„Paráda! Karlovy Vary mají Světový pohár. V zápětí si uvědomíte tu obrovskou odpovědnost, i když akce se bude konat až za 360 dnů. Musím poděkovat celému svému týmu, všem partnerům, rozhodčím i dobrovolníkům za vysoké nasazení, díky kterému jsme ukázali, že zvládneme Premium Evropský pohár a že jsme schopni hostit také „triatlonový svět“.

Celý triatlonový svět se tedy 2. - 3.září bude dívat nebo závodit v Karlových Varech.
Zapište si datum do Vašich sportovních kalendářů i Vy…!

Jonathan Brownlee ovládl Evropský pohár Premium mužů

 
Rytmus závodu mužů kategorie elite udával od počátku stříbrný olympijský medailista z OH v Rio de Janeiro Jonathan Brownlee. Plaveckou část spolu s ním nejrychleji zvládli Raul Shaw a Anthony Pujades. Na kole sbírala dvojice Brownlee – Pujades cenné půlminuty s každým kilometrem. Na čtyřech běžeckých okruzích v centru Karlových Varů soupeřil Brownlee již sám s časem a traťovým rekordem. Ten platný z roku 2008 o hodnotě 1:49:22 se otřásal až do závěrečného kola běhu. Brownlee však nasbíral dvě penalizace a traťový rekord tedy odolal. ETU Premium Evropský pohár však vyhrál rozdílem světové extratřídy. Právě Světový pohár pro 2017 by mohl být další pozvánkou pro triatlonisty světové úrovně právě do Karlových Varů.

Výbornými výsledky se blýskli také čeští reprezentanti. Jan Čelůstka až do závěrečného běžeckého okruhu kolem karlovarských kolonád bojoval o 4. příčku, a to za mohutné podpory domácího publika. Honza řekl: „To umístění je skvělé. Díky Jonathanovi dostal závod jiný rozměr. Jsem s pátým místem spokojen.“ Františkové Linduška a Kubínek se v tropických teplotách, které v Karlových Varech panovaly celý víkend, rozhodně v evropské konkurenci neztratili (13.a 15.místo). Závod dokončila na 21.místě také jejich týmový kolega Jan Volár.

ETU Premium Evropský pohár - kategorie muži:

1. Jonathan Brownlee (GB)

2. Anthony Pujades (FRA)

3. Simon Viain (FRA)

Vítězný finiš pro Julii JelistratovouEP zeny 1 3 misto

V neděli 28.srpna v 10 hodin Karlovy Vary viděly první prémiový start. Na tratě 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu ETU Premium Evropského poháru v triatlonu se vydala třicítka elitních žen.
 

Blahopřejeme trojici nejlepších žen v kategorii elite.
Vítězka Yuliya Yelistratova, která dokázala ve fantastickém finiši až na cílové pásce přesprintovat Francouzku Periaultovou, závod popsala slovy: "Před týdnem jsem závodila na OH v Riu. Domů jsem letěla skoro dva dny a byla jsem zcela vyřízená. Po dvou dnech jsem opět balila a zamířila do Karlových Varů.
Trať tady v lázeňském centru je opravdu nádherná. Měnící povrchy jsou dost náročné. Plavala jsem překvapivě dobře, byla jsem čtvrtá celkem a druhá v tom velkém balíku. Kolo s variabilním profilem mi vyhovovalo. Na běhu jsem se snažila být ve vedení, ale soupeřky nasadily opravdu vysoké tempo. Musela jsem se opakovaně předsvědčovat "Julio, běž, běž!". Několikrát jsem to chtěla vzdát. Závěrečný sprint je pro mne už třetí vítězství tímto způsobem v letošní sezóně. Jsem moc šťastná."

ETU Premium Evropský pohár - kategorie ženy:

1. Julija Jelistratova (UKR)

2. Leonie Periault (FRA)

3. Sara Dossena (ITA)

Kompletní výsledky na: http://czechtriseries.cz/results/race/2245

Na tratích v Karlových Varech byly vidět také české reprezentantky. Petra Kuříková udávala tempo cyklistickému balíku, který mohutně dotahoval po plavání vedoucí Australanku Danielle De Francesco. Petra dokončila závod na 10. příčce.

Jana Mácháčová, která měla po plaveckém úseku odstup zhruba 2:20 minut, se dokázala díky výborné spolupráci třetí skupiny dotáhnout až druhého balíku a s Petrou Kuříkovou se pohybovaly na průběžném 4. a 5.místě. V běhu prokázala mladá české triatlonistka svoje kvality a patří ji ve startovním poli nabitém výbornými běžkyněmi konečná 15. příčka. Jana Brantlová závod dokončila na 20.místě a Hana Kolářová 22.

S potěšením vám sdělujeme, že CIS CITY TRIATHLON Karlovy Vary patří mezi špičkové sportovní akce v ČR, nad kterými převzala záštitu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřina Valachová.

Zastita MSMT

Číst dál: Ministerská záštita pro CIS CITY TRIATHLON Karlovy Vary

Carlsbad International School, náš generální partner, nabízí skvělé tréninkové podmínky ve spolupráci s ČTA, studium bakalářského programu IB v anglicky mluvícím prostředí, zdravý životní styl a bezpečný campus školy.

  DSC3010

Cílem Triatlonového stipendijního programu je podpořit současné české a zahraniční závodníky ve věku 14-18 let. Vaší tréninkovou základnou bude Carlsbad International School, Karlovy Vary, Česká republika.

Školní campus bude tréninkovým domovem pro elitní mladé triatlety, pro které je připraveno bezpečné ubytování a kvalitní strava ve školní restauraci.

Studenti - triatlonoví stipendisté budou reprezentovat Carlsbad International School na sportovních akcích a závodit na elitní úrovni v ČR i v zahraničí. Jedním z vrcholů sezóny bude ETU Premium Triatlonový pohár v Karlových Varech, kde se studenti zapojí do individuálního stejně jako štafetového závodu.

Chcete vědět více? Podívejte se na www.carlsbadschool.cz/admissions/