Sobotní AGE GROUPs vyhráli Zikmund a Svobodová

posted in: Nezařazené | 0

V sobotu 1.září v rámci třídenního CITY TRIATHLONu hostily Karlovy Vary závody AGE GROUPS. Ve dvou vlnách se na start postavilo téměř 140 závodníků od 16 do 60 a více let. Tratě byly připraveny na na stejném okruhu jako pro ITU Světový pohár, pouze v polovičních objemech: 700 metrů plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu. Medaile z absolutního pořadí si z české lázeňské metropole odvážejí v mužích Tomáš Zikmund, TT Příbram v čase 1:00:23.7, Martin Semerád a Jan Trutna.

Mezi ženami dominovaly Tereza Svobodová s nejlepším běžeckým časem, Lenka Fanturová, která ovládla cyklistiku, a Hana Kolářová díky vynikajímu plavání. Čas vítězky Terezy Svobodové z Czech TRI K.Teamu 1:10:44.4.

Závodu AGE GROUPS se zúčastnilo také 9 štafet a zrakově postižení triatlonisté.
Slavnostní ceremoniál na Divadelním náměstí v Karlových Varech byl samozřejmě připraven pro jednotlivé kategorie a zakončil ho koncert skupiny Support Lesbiens.

Tomáš Zikmund:
Přijel jsem do Karlových Varů z reprezentačního soustředění v Livignu. I když jsme se tam připravovali hlavně na závod mistrovství světa v Austrálii, chtěl jsem formu prodat i tady. Podařilo se mi plavání, hned na začátku jsem se usadil na první pozici. Tak jsem musel trochu pokukovat po soupeřích, kudy plavou, protože jsem úplně nevěděl. Do kola jsem šel hned od začátku naplno, protože kluci trochu ztratili kontakt. Takhle na čele jsem jel časovku sám úplně poprvé. Povedlo se to a získal jsem náskok. A běh byl parádní. To jsem si užíval atmosféru mezi lidmi.

Lenka Fanturová:
Po plavání jsem byla nezvykle druhá za nějakým štafetářem. Na to nejsem zvyklá, protože v českém poháru nepatřím k nejrychlejším plavcům. Kolo mi ve Varech sedí,tak jsem byla ráda, že nepršelo, protože kdyby bylo mokro, závod by byl úplně o něčem jiném. A běh byl super, moc se mi líbil. Hlídala jsem si odstup, aby mě neporazil reprezentační trenér Lukáš Vrobel, který běžel za mnou. A atmosféra byla skvělá, to jsem si užila.