V Karlových Varech se na triatlonové tratě vrátí František Kubínek

posted in: Nezařazené | 0

KARLOVY VARY, 31. srpna 2018 – Po těžké autohavárii se na triatlonové tratě vrací František Kubínek! Český reprezentant a mistr republiky z loňského roku měl v únoru vážnou nehodu, po které musel bojovat o život. Nyní se poprvé postaví na triatlonový start. A to v sobotu 1. září v rámci štafetového závodu CITY TRIATHLON Karlovy Vary.

Začátkem února si lékaři netroufali tvrdit, kdy se František Kubínek po velmi těžké autohavárii probere z umělého spánku. O tom, že by mohl ještě sportovat, se v tu chvíli nemluvilo vůbec. „Fána“ ale dokázal během šesti měsíců ujít velmi dlouhou cestu – až na start CITY TRIATHLONu Karlovy Vary!

V sobotu bude závodník brněnského Konrad Tools Teamu plavcem štafety, která se zúčastní otevřeného závodu AGE GROUPS. V cyklistické části od něho převezme štafetu jeho přítelkyně Kateřina Staňková, běžeckou část pak absolvuje Pavel Paták.

„Máme velkou radost z každého závodníka, který se na závody CITY TRIATHLON Karlovy Vary přihlásí. Ale u Fány je tahle radost dvojnásobná, protože musel hodně bojovat o to, aby se na triatlonové tratě vrátil,“ říká Vladimír Malý, ředitel závodu.

Vyhrajte akrobatický let s pilotem Petrem Kopfsteinem

Závod AGE GROUPS je otevřen veřejnosti. Může být výzvou pro začátečníky i šancí pro zkušené triatlonisty, jak si připsat body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. Na všechny přitom čekají stejné podmínky, jaké zažijí o den později profesionálové při závodě ITU Světového poháru. Jen tratě budou poloviční: plave se 700 metrů ve volnočasovém areálu Rolava, cyklistická část v centru města měří 20 km a běžecká trať vedoucí po kolonádě čítá 5 km.

Fantastickou motivací pro účast v závodě je i cena, kterou obdrží jeden vylosovaný muž a jedna žena. Ti vyhrají akrobatický let s Petrem Kopfsteinem, který patří k nejlepším pilotům na světě a je účastníkem prestižního šampionátu Red Bull Air Race. Karlovarský pilot je patronem celé akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary.

Do závodu se můžete registrovat zde.

 

Podrobné informace o CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2018 naleznete na:

www.citytriathlon.cz

www.facebook.com/Citytriathlon.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *