XTERRA CITY TRIATHLON Ostrov nebyl jen o elitních terénních triatlonistech a bojích o pohárové body. Byl také o dětských úsměvech. Hlavnímu závodu totiž předcházely dětské duatlonové závody, do kterých se v sobotu 8. června zapojila přibližně stovka účastníků.

„Máme radost z tak velké účasti. Na dětech je vždycky vidět ta čirá radost z pohybu, což je pro nás největší odměna,“ řekl ředitel závodu Vladimír Malý. „Těší nás i fakt, že každý rok vidíme stejné tváře, které postupují jednotlivými věkovými kategoriemi. Takže věříme, že nám v Karlovarském kraji roste nová triatlonová generace,“ dodal Malý.

Jeho tým připravil tratě pro děti od jednoho roku až do patnácti let věku. Ty nejmenší absolvovaly čtyřsetmetrový běh. Ty nejstarší pak musely zvládnout jeden kilometr běhu, 4 kilometry na horském kole a ještě pětisetmetrový běh.

Závod se uskutečnil po patronací Jana Nováka, který před lety tradici terénního triatlonu v Ostrově založil. Zajímavostí je, že jeho synem je známý český laufař Petr Novák.

Na všechny děti pak čekala v cíli originální odměna – účastnická medaile, kterou pro ně vyrobili vězni z ostrovské věznice. Ti se v rámci resocializace dobrovolně podíleli také na stavbě trati.

Organizační tým CITY TRIATHLON Karlovy Vary pořádá dětské závody dlouhodobě. Ten nejbližší se uskuteční 13. července v Sokolově, kde se bude konat nejen závod Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu, ale také Mistrovství republiky žákovských kategorií.

Vrcholem sezony pak bude závodní víkend CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který si vyznačte v kalendáři na 23. až 25. srpna. Už v pátek se bude konat závod českého poháru v žáků. V sobotu je na programu Baby Duathlon, který je určen dětem od jednoho roku až do 12 let. I na něm mohou děti (stejně jako v Ostrově) závodit zdarma! Odpoledne se pak uskuteční závody českého poháru dospělých. A v neděli program vyvrcholí závody Světového poháru.