Letošní ročník Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu uzavřel v sobotu 24. srpna závod CITY TRIATHLON Karlovy Vary – PSG Age Groups, ze kterého bylo možné získat body do pořadí věkových kategorií. Vítězi závodu se stali Lukáš Červenka a Lenka Fanturová, která je i absolutní vítězkou Českého poháru. V kategorii mužů patří prvenství Janu Volárovi.

Při karlovarském závodě si účastníci tradičně mohli užít trať vedoucí nejkrásnějšími místy lázeňského centra. Přibližně dvě stovky závodníků se ve dvou startovních vlnách vydaly na 700 metrů plavání ve volnočasovém areálu Rolava, 20 kilometrů cyklistiky vedoucích lázeňským centrem s náročným výjezdem na Zámecký vrch a pět kilometrů běhu.

V první vlně potvrzoval hned od prvních metrů roli největšího favorita Lukáš Červenka, který šel z vody na první pozici. Jen vteřinu za ním ale vylézal Filip Michálek, se kterým pak spolupracoval v cyklistické části. „Filip zaplaval lépe, než jsem předpokládal, tak jsme si na začátku cyklistiky pomohli, ale pak jsem mu odjel v technické části,“ vyprávěl Lukáš Červenka. Ten přijel do druhého depa s výrazným náskokem, který mu poskytl klid do závěrečné běžecké části, v níž si své vítězství pohlídal.

Lukáš Červenka zvítězil v čase 1:03:23. Druhý finišoval Filip Michálek s odstupem minuty a 19 vteřin, třetí byl Karel Dušek.

„Jsem šťastný, že se mi podařilo vyhrát. I když původně jsem si přál jet nedělní Světový pohár, tam jsem ale zůstal prvním náhradníkem. Tak jsem rád, že se mi povedl tento závod,“ uvedl Lukáš Červenka. „Ale bylo to náročné. Výjezd na Zámecký vrch je příšerný. A také při běhu jsem se snažil neumřít, tak jsem si tu krásnou trať ani moc neužil,“ dodal s úsměvem.

Za prvním místem od startu do cíle

Nejrychlejší ženou první startovní vlny byla Lenka Švecová. Z prvního místa celkově se ovšem radovala pouze do chvíle, než se v cílové bráně objevila nejrychlejší žena druhé startovní vlny. Tou byla Lenka Fanturová, která byla mezi ženami ve vedení už od plavecké části. Nejrychlejší čas si ovšem připsala i v cyklistické a běžecké části.

Cílovou bránou proběhla v čase 1:12:52, o 63 vteřin lepším než druhá Lenka Švecová. Pro třetí příčku si doběhla Šárka Půstová. Bylo pro Lenku Fanturovou výhodou, že znala čas do té doby vedoucí Lenky Švecové? „Vůbec jsem nevěděla, jaký měla čas, protože každý závod je jiný, takže samotný čas vám toho příliš neřekne,“ usmívala se v cíli.

Český pohár ovládli Jan Volár s Lenkou Fanturovou

Lenka Fanturová není jen vítězkou tohoto závodu, ale také první ženou absolutního pořadí Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu za rok 2019, když si do celkového pořadí zapsala dvě třetí a dvě čtvrtá místa. Druhé místo obsadila Šárka Půstová, třetí Zuzana Pičmanová.

„Ani mě nenapadlo, že bych mohla celý pohár vyhrát. Ale na jaře se mi vydařily dva závody, tak jsem si řekla, že bych mohla objet celý seriál. Ani v tu chvíli jsem si ale celkové vítězství za cíl nedávala, protože dobrých holek je v poháru hodně. Ony ale letos tolik nejezdily, takže jim pak chyběly závody. Díky tomu se to povedlo,“ dodala skromně.

Absolutním vítězem Českého poháru mužů se stal Jan Volár, který posbíral během sezony čtyři první místa a dosáhl tak na velmi suverénní triumf. Druhé místo patří Filipu Václavíkovi a třetí Lukáši Červenkovi.

Výsledky

CITY TRIATHLON Karlovy Vary – PSG Age Groups, 24. srpna

Muži: 1. Lukáš Červenka 1:03:23, 2. Filip Michálek 1:04:43, 3. Karel Dušek 1:05:06

Ženy: 1. Lenka Fanturová 1:12:52, 2. Lenka Švecová 1:13:55, 3. Šárka Půstová 1:14:19

Kompletní výsledky najdete zde.

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu 2019, konečné pořadí

Muži: 1. Jan Volár 4050, 2. Filip Václavík 3700, 3. Lukáš Červenka 3632

Ženy: 1. Lenka Fanturová 3731, 2. Šárka Půstová 3580, 3. Zuzana Pičmanová 3558

Kompletní výsledky ČP najdete zde.