Program CITY TRIATHLONU Karlovy Vary otevřel v pátek 11. září Český pohár žáků. Na start se při něm ve volnočasovém areálu Rolava postavilo 154 závodníků.

Rolavu ovládlo slunce i pohodová atmosféra, která žákovským kategoriím zpříjemnila jejich závody. Nejprve se na tratě vydali nejmladší závodníci od 8 do 11 let, kteří se poprali s distancemi 0,1 – 2 – 1 km. Nejrychleji si s nimi poradili Ondřej Plic a Anna Šafránková.

Následoval závod ve věkové kategorii 12-13 let. Při něm se závodilo na 300 metrů plavání, 6 kilometrů cyklistiky a 2 kilometry běhu. Nejlepší časy si do výsledkové listiny připsali táborský Martin Kozojed s Editou Pozlerovou.

Závodní program prvního dne pak uzavřeli nejstarší žáci ve věku 14-15 let. Čekalo je 400 metrů plavání, 8 kilometrů cyklistiky a 3 kilometry běhu. I v této kategorii si připsal vítězství zástupce Triathlonu Tábor, kterým byl Jakub Homola. Závod žaček vyhrála Karolína Jarošová.

V sobotu ráno pokračuje program dalšími dětskými závody – GEIS Baby Duathlonem, který je určen závodníkům do 12 let. Na start se přitom mohou postavit i ve štafetě rodič – dítě. Startovné je zdarma a po skončení závodů se bude ze startovních čísel losovat v tombole vítěz kola Kross.

Kompletní výsledky Českého poháru žáků najdete zde.