Je jen málo velkých sportovních akcí, kde můžete závodit nejen vy, ale také vaše děti. A ještě méně je těch, kde se můžete postavit na start ve štafetě rodič – dítě. Jednou z těch výjimečných je Geis Baby Duathlon, který se uskuteční v sobotu 9. září v rámci akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary. A pozor: startovné je zdarma! Vrcholem víkendu pak bude nedělní závod Světového poháru v olympijském triatlonu!

Víte, co je duatlon? Při tomto sportu se v jednom závodě nejprve závodí v běhu, pak v cyklistice a nakonec zase v běhu. Při Geis Baby Duathlonu se ale všechno přizpůsobuje samotným účastníkům, protože na startu stojí i dvouleté děti. Jejich tratě jsou krátké, místo kol mohou využít odrážedla nebo tříkolky, ale zakázaná není ani pomoc rodičů.

Tohle rozesmáté dopoledne, které je tradičně plné pozitivní atmosféry, si můžete užít v sobotu 9. září ve volnočasovém areálu Rolava. Jako první se na start postaví v 9:30 nejmenší děti do tří let, které čeká 100 metrů běhu, 200 metrů „cyklistiky“ a 100 metrů běhu.

Distance se budou s rostoucím věkem účastníků prodlužovat – dvanáctileté děti už čekají vzdálenosti 0,8-2-0,8 km. A tečku za celým programem udělá štafeta rodičů s dětmi, při které si jednotlivé disciplíny rozdělí mezi sebe.

Každý, kdo se postaví na start, se zároveň zapojí do soutěže o nové kolo! Hned po vyhlášení vítězů se totiž bude losovat z přihlášených sportovců majitel nového kola Kross Level Jr. 2.0!

V sobotu závodíte, v neděli fandíte

CITY TRIATHLON Karlovy Vary patří k největším i nejprestižnějším sportovním akcím v Česku, součástí nabitého programu jsou závody pro děti, amatérské sportovce i pro nejlepší triatlonisty planety!

Po skončení Geis Baby Duathlonu odstartují triatlonové závody Age Groups, které jsou určeny pro začátečníky, rekreační sportovce i výkonnostní triatlonisty. Účastníci nejprve absolvují 700 metrů plavání v Rolavě. Následovat bude 20km cyklistická část, při které přejedou do nádherného lázeňského centra. Tam absolvují i závěrečný 5km běh.

A pozor: ženy startují ve 13:30, muži až v 17 hodin. Díky tomu se mohou rodiče pohodlně vystřídat při hlídání svých potomků. „Snažíme se, aby naše akce nebyla jen pro profesionální triatlonisty, ale pro všechny amatérské sportovce, pro fanoušky a pro celé rodiny s dětmi. Chceme jim ukázat to nejkrásnější z Karlových Varů a zároveň připravit takový program, aby se bavili celý víkend,“ říká ředitel závodu Vladimír Malý.

Ze závodu rovnou na koncert

Po skončení závodu si můžete vychutnat nabité zázemí na romantickém Divadelním náměstí, které je centrem závodu. V sobotu se tu od 20:30 hodin uskuteční také koncert skupiny TOP DREAM COMPANY. Ta na české funkové scéně pravidelně přivádí do varu každého, kdo aspoň trochu miluje hudbu.

Fanděte nejlepším

Vrcholem programu bude nedělní závod Světového poháru, za kterým se do Karlových Varů sjedou nejlepší triatlonisté planety. Na startu bude například olympijská vítězka Gwen Jorgensenová nebo medailista z mistrovství světa Morgan Pearson. Závodit budou nejen o body do olympijské kvalifikace, ale také o prize money ve výši 60 tisíc dolarů. Těšit se můžete na napínavé závody, ve kterých budou na stupně vítězů útočit také čeští reprezentanti.

Aby si fanoušci závod maximálně užili a nic jim neuniklo, bude připraveno autobusové spojení mezi areálem Rolava a centrem města. Srdcem závodu se stane Divadelní náměstí, kde vyroste nejen druhé depo a cíl, ale také šedesátimetrová tribuna a velká LED obrazovka, na níž bude možno sledovat přímý přenos závodu.